
Un copil în vârstă de aproximativ 7 ani și mama sa au căzut, în această seară, de la un etaj superior al blocului în care locuiesc, în Sector 2 al Capitalei. Echipajele medicale intervin la fața locului pentru acordarea primului ajutor, iar poliția efectuează verificări pentru a stabili circumstanțele în care s-a petrecut incidentul.
Potrivit unui comunicat transmis de Poliția Capitalei, la data de 20 mai, polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 9 au fost alertați prin apel 112 despre faptul că un minor și mama sa ar fi căzut de la etajul blocului în care locuiesc, în Sectorul 2.
„La fața locului s-au deplasat atât polițiștii din cadrul subunității menționate, cât și echipaje medicale, care, la acest moment, acordă primul ajutor celor două persoane”, se arată în comunicatul poliției, citat de News.ro.