BREAKING
NEWS

Tragedie în Italia! O româncă și-a ucis fiica de 13 ani și s-a sinucis. Motivul uluitor care a ieșit acum la iveală

O tragedie cutremurătoare a avut loc în Torino, Italia, unde o româncă în vârstă de 40 de ani, Mihaela, și-a ucis fiica de numai 13 ani, Isabella, după care s-a sinucis. Scena terifiantă a fost descoperită duminică, pe 21 iunie, de către fiica mai mare a femeii. Tânăra de 19 ani, care tocmai se întorcea acasă, a alertat imediat autoritățile după ce a găsit trupurile celor două în apartamentul în care locuiau.

Conform informațiilor relatate de Știrile Kanal D, care citează publicația Corriere Adriatico, echipele medicale sosite la locul incidentului nu au mai putut face nimic pentru Mihaela, care era deja decedată prin spânzurare. În cazul micuței Isabella, medicii au început imediat manevrele de resuscitare, deoarece aceasta încă mai prezenta semne vitale slabe. Din nefericire, copila nu a supraviețuit, fiind declarat decesul la scurt timp după intervenție. Sora mai mare, rămasă acum singură, a fost transportată la spitalul Maria Vittoria într-o stare avansată de șoc.

Vecinii familiei s-au declarat profund marcați de acest eveniment, descriind-o pe Mihaela drept o persoană amabilă și calmă. Totuși, aceștia au observat că femeia părea din ce în ce mai abătută după divorțul de soțul său, care se întorsese în România. „Era o femeie amabilă, dar de cănd se despărțise era tot mai tristă. Îi spuneam să încearce să meargă mai departe, dar părea că nu reușește să depășească acea durere”, au declarat unii martori, precizănd totodată că din locuință nu s-au auzit niciodată certuri sau strigăte.

Anchetatorii iau în calcul ipoteza unei depresii severe cauzate de separare, fapt ce ar fi putut conduce la acest gest extrem de a comite o crimă urmată de suicid. Poliția din Italia a demarat o investigație amplă pentru a reconstitui ultimele zile din viața celor două victime și pentru a stabili în ce circumstanțe s-a produs nenorocirea.

Nu este singurul caz tragic recent în care sunt implicate cetățene române în diaspora. O altă româncă, Nicoleta, a fost ucisă în Palermo după ce a fost lovită de un autoturism în timp ce se plimba cu bicicleta, în timp ce o altă femeie a fost înjunghiată mortal în Germania, atacul având loc la o fermă de căpșuni.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!