
Un accident rutier în care a fost implicată o cisternă încărcată cu GPL s-a produs marți, 23 iunie, pe drumul județean DJ 226. Incidentul a avut loc pe segmentul de drum dintre localitățile Săcele și Istria, mobilizând imediat echipajele de urgență din județul Constanța la fața locului.
Potrivit informațiilor preluate de la Replica Online, două persoane au fost rănite după ce vehiculul s-a răsturnat. Reprezentanții ISU Dobrogea au precizat că „victimele sunt conștiente și cooperante“, acestea fiind evaluate de un echipaj medical SAJ B2.
Șoferul cisternei a suferit mai multe escoriații, dar a ales să refuze transportul la spital. În acest timp, echipele specializate acționează pentru gestionarea situației la locul accidentului.
Din cauza acestui eveniment, traficul pe DJ 226 a fost complet blocat. Circulația rutieră este restricționată de la ieșirea din localitatea Săcele până la intersecția cu DJ 226A, în direcția localității Nuntași.