
Mihai, unul dintre cei mai recenți concurenți ai reality-show-ului „Casa iubirii”, a ales să se retragă din competiție la scurt timp după intrarea în emisiune. Conform informațiilor oferite de Kanal D, tânărul a invocat probleme personale și faptul că nu s-a putut acomoda cu formatul show-ului matrimonial.
Anunțul oficial a fost făcut de prezentatoarea Andreea Mantea în ediția de marți, 23 iulie. Decizia a venit după ce Mihai a părăsit platoul de filmare într-un moment de tensiune, fără a mai aștepta interacțiunea cu restul echipei.
Prezentatoarea a detaliat motivele care au dus la plecarea acestuia, menționând că tânărul a fost vizibil afectat de experiență. „Din păcate, Mihai nu mai este, astăzi, aici, cu noi. A decis să iasă din Casa iubirii.(…) Aseară ne-a spus că nu se regăsește. Mai mult decât atât, după ce am fost sunați de el, ne-a sunat și tatăl lui. Înțeleg că s-a consumat foarte tare Mihai, înțeleg că a plâns și a spus că el nu mai poate să intre în emisiune”, a explicat Andreea Mantea.
Situația a devenit și mai serioasă după o discuție telefonică între echipa de producție și tatăl concurentului. Dezvăluirile făcute de acesta referitoare la temperamentul și starea fiului său au determinat conducerea emisiunii să accepte retragerea imediată a acestuia.
„A făcut câteva afirmații despre starea lui Mihai și despre felul lui de a fi. Acel lucru ne-a îngrijorat și am luat decizia că trebuie să ne despărțim de el, să ne luăm la revedere și să îi spunem că ne pare rău că nu a reușit să se bucure de această experiență”, a declarat Andreea Mantea, citată de postul de televiziune menționat.
Retragerea bruscă a lui Mihai i-a lăsat pe ceilalți participanți confuzi, mai ales că tânărul nu a mai așteptat filmările finale pentru a-și lua rămas-bun. Andreea Mantea a precizat că va păstra confidențialitatea asupra detaliilor intime discutate cu familia concurentului, păstrând astfel o notă de discreție asupra evenimentelor recente din emisiune.