
Distribuția emisiunii „Casa Iubirii” s-a mărit recent prin venirea unei noi concurente, care speră să își găsească partenerul în cadrul show-ului de la Kanal D. Valentina, o tânără de 22 de ani, s-a alăturat competiției cu dorința de a trăi sentimente autentice într-un mediu recunoscut pentru trăirile intense.
Originară din Giurgiu, dar stabilită în București de șase ani, Valentina are un parcurs profesional interesant. Înainte de a participa la show-ul matrimonial, ea a profesat ca însoțitoare de zbor în Orientul Mijlociu, experiență care a ajutat-o să devină mai încrezătoare și să interacționeze cu oameni din diverse culturi.
În plan personal, noua participantă a dezvăluit că nu a pus accent pe viața amoroasă până în acest punct al vieții sale. „Nu am făcut niciodată o prioritate din a găsi pe cineva, de asta n-am avut nicio relație serioasă până acum. Nu a fost să fie, am încercat să cunosc doi băieți, dar nu am format o relație sau un cuplu”, a precizat ea, potrivit publicației viva.ro.
Intrarea ei în casă promite să aducă noi dinamici în rândul concurenților existenți. Valentina a mărturisit că, deși vrea să îi descopere pe toți băieții, unul dintre ei i-a captat deja interesul, primul pe lista sa fiind Gabriel.
„Mă numesc Valentina, am 22 de ani. Am venit la ‘Casa iubirii’ să văd dacă pot să simt ceva real aici, într-un loc în care totul se trăiește atât de intens. O să vreau să cunosc toți băieții. Am să-i chem în camera roșie pe toți, dar vreau să vă spun că mi-a atras atenția unul singur. N-am să vă dezvălui pentru moment, să păstrăm o urmă de mister. Iar primul pe care vreau să-l văd este Gabriel”, a declarat tânăra în cadrul show-ului.