BREAKING
NEWS

Doliu în familia lui Dorian Popa! Artistul este distrus după ce a mai pierdut o ființă dragă: „A fugit după Cheluțu”

Dorian Popa traversează o perioadă extrem de dificilă, după ce a pierdut un al doilea animal de companie într-un interval de doar câteva săptămâni. După decesul lui Cheluțu, artistul a anunțat, conform Wowbiz.ro, trecerea în neființă a lui Motty, cunoscut de fani drept „Domnul Motănescu”.

Vestea a fost făcută publică de creatorul de conținut prin intermediul rețelelor de socializare, unde a transmis un mesaj emoționant despre pierderea suferită.

„Anii trec și nici nu știm când…micuții noștri se grăbesc. Domnul Motănescu (Motty) a fugit după Cheluțu. Să îl pupi pe Cheluțu când vă întâlniți. Vă pup pe amândoi. RIP Motty!”, a scris Dorian Popa pe Instagram.

Această nouă pierdere vine la scurt timp după ce vedeta și-a luat rămas bun de la Cheluțu, patrupedul care a fost alături de el timp de un deceniu și care a devenit o prezență constantă în viața sa publică.

Cheluțu a murit chiar în ziua în care ar fi împlinit 10 ani, momentul fiind marcat de artist printr-o postare dureroasă.

„RIP CHELUTU. Astăzi, 01 iunie 2026, o parte din inima mea nu mai bate.. de ziua lui, la doar 10 anișori. Chelutu a fugit la îngerașii patrupezi. Nu aș fi făcut această postare dacă nu aș fi știut câți dintre voi îl iubesc și dacă nu aș fi știut, cu siguranță, ca puterea energiei voastre, a noastră ÎMPREUNĂ, îl va ajuta pe băiatul meu sa ajungă cât mai liniștit și fericit la Doamne Doamne. TE IUBIM ȘI ÎȚI MULȚUMIM PENTRU TOATE MOMENTELE DE NEUITAT ÎMPREUNĂ !! Nimic nu te va înlocui și nimic nu va mai fi la fel FĂRĂ TINE!”, a transmis acesta pe rețelele sociale.

dorian motty

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!