BREAKING
NEWS

Mirabela Dauer nu lasă casa moștenire nimănui! Cine o va îngropa pe artistă

Mirabela Dauer a făcut o serie de dezvăluiri sincere cu privire la viața sa personală, discutând despre locul în care trăiește, planurile legate de moștenire și viziunea sa asupra sfârșitului vieții. Potrivit informațiilor oferite de Cancan.ro, artista a explicat că evenimentele trăite în ultimii ani i-au schimbat perspectiva asupra bunurilor materiale și a relațiilor umane.

Cântăreața locuiește în prezent într-o casă cu o grădină spațioasă, însă a recunoscut că nu simte un atașament emoțional real față de această locuință. Interpreta a mărturisit că s-a mutat în acest spațiu cu speranța că va fi aproape de oameni pe care îi considera familie, dar așteptările sale nu s-au concretizat așa cum spera inițial.

Artista a precizat că nu acordă o importanță deosebită valorii financiare a proprietății sale și nu a stabilit un succesor pentru avere. În viziunea sa, bunurile imobiliare nu reprezintă cea mai importantă moștenire, iar legătura sa cu actualul cămin a slăbit treptat.

„Am o curticică frumoasă, nu casa contează, curticica aia face toți banii. Nu o să las casa nimănui. Să o ia cine vrea. Nu o iubesc, am iubit casa dinainte. Aici am venit după sufletul meu, am crezut că mi-am găsit familia iubită și nu a fost”

Referitor la organizarea aspectelor ce țin de trecerea în neființă, Mirabela Dauer a amintit că deține un loc de veci atribuit în urmă cu mai mulți ani, după ce a fost martor într-un proces. Vedeta a menționat că nu s-a mai preocupat recent de acest aspect, lăsând viitorul averii sale în seama celui care se va ocupa de funeraliile sale.

„Locul de veci cică îl mai am. Am fost în proces ca martor al domnului general Zisu, pe care îl ador. Ce mare lucru mi-a dat? Un loc de veci. Nu merită Mirabela Dauer un loc de veci? De-aia m-am dus martor. I-am luat apărarea în fața procurorului. Cred că îl mai am, nu m-am dus să-l vizitez. Probabil cineva mă va îngropa și pe mine și m-o duce undeva. Eu nu sunt supărată pe Dumnezeu. M-a încercat să vadă dacă mă dezic de el”

Mirabela Dauer a concluzionat prin a sublinia că parcursul său de până acum, marcat de diverse încercări, nu i-a zdruncinat credința, ci a reprezentat un test al rezilienței sale spirituale.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!