
Filip, fostul concurent al emisiunii „Casa iubirii”, a obținut o victorie importantă în cadrul galei RXF de luni seară, reușind să îl învingă pe adversarul său, Elvis. Succesul sportiv a fost dublat de atenția primită în mediul online, unde fanii i-au transmis numeroase mesaje de felicitare acestuia.
Dincolo de performanța din ring, atenția publicului a fost captată de Lia, iubita lui Filip. Prezentă la eveniment pentru a-și susține partenerul, tânăra a purtat o rochie lungă, de culoare turcoaz, care a atras privirile spectatorilor și a adunat mii de aprecieri în mediul virtual.
Potrivit informațiilor publicate de kanald.ro, un moment remarcabil a avut loc la finalul meciului, când Ovidiu Neveu l-a felicitat pe sportiv. Acesta a făcut o remarcă referitoare la partenera lui Filip, lăsându-l fără replică pe fostul concurent: „În afară de faptul că ai o soție foarte frumoasă..”
Reacțiile susținătorilor pe rețelele de socializare nu au întârziat să apară, mulți fiind de acord cu afirmațiile făcute în ring. Secțiunea de comentarii a fost invadată de mesaje laudative la adresa cuplului format din cei doi tineri, pe care fanii îi consideră de nedespărțit.
„Ai cea mai frumoasă soție! Felicitări, Filip! Sunteți doi oameni frumoși din toate punctele de vedere!”, „Mii de felicitări pentru victorie! Sunteți de poveste! Nu mai am cuvinte!”, „Campioni în viața de zi cu zi” și „Felicitări ție, felicitări prințesei tale!” sunt doar câteva dintre gândurile transmise de internauți sub postările sportivului.
Lia a fost o prezență constantă în parcursul lui Filip din ultima perioadă, oferindu-i suport moral în pregătirea pentru marea confruntare. Deși în cadrul emisiunilor trecute au existat detalii despre momentele în care aceștia „simțeau că nu mai pot”, victoria din gala RXF pare să fi consolidat relația lor în văzul tuturor.