
Nouă persoane au fost rănite, vineri seară, într-un grav accident rutier produs pe şoseaua de centură a municipiului Arad. Conform informaţiilor furnizate de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Arad, în incident au fost implicate trei vehicule: un microbuz, o dubiţă şi un autoturism.
Microbuzul transporta opt pasageri şi şoferul, toţi cei nouă fiind răniţi. Din fericire, ocupanţii celorlalte două vehicule au scăpat nevătămaţi.
Echipajele de descarcerare şi ambulanţele au intervenit prompt la faţa locului.
„În accident au fost implicate 10 persoane, dintre care nouă au fost rănite. Toate sunt stabile, conştiente şi cooperante. După evaluarea medicală, acestea vor fi transportate la spital pentru investigaţii suplimentare şi tratament”, a declarat ISU, conform Agerpres.
Poliţia a deschis o anchetă pentru vătămare corporală din culpă şi va stabili circumstanţele exacte ale producerii coliziunii.