BREAKING
NEWS

Mașină spulberată de ambulanță! O persoană a murit, iar alta se zbate între viață și moarte!

Un accident cumplit petrecut lângă Adjud, în județul Vrancea, a curmat o viață și a lăsat o altă persoană în stare gravă, după ce o ambulanță privată și un autoturism s-au ciocnit violent. Primele date ale anchetei indică faptul că viteza neadaptată la carosabilul ud și alunecos ar fi provocat derapajul unuia dintre vehicule, care a ajuns pe contrasens.

„În urma investigațiilor inițiale, s-a stabilit că accidentul, în care au fost implicate două autovehicule, printre care o ambulanță privată aparținând unui spital din București, s-a produs din cauza neadaptării vitezei la condițiile de drum, derapaj și pătrunderea pe contrasens. Din păcate, pasagerul din dreapta față al autoturismului a decedat, iar pasagerul din stânga spate al aceluiași autoturism a suferit răni grave. Alte trei persoane au fost rănite ușor, dintre care două cadre medicale din ambulanța privată și șoferul autoturismului”, a precizat IPJ Vrancea.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!