
O femeie în vârstă de 33 de ani a cauzat un accident grav aseară pe Calea Buziașului din Timișoara, lovind cu viteză un autoturism condus de un bărbat de 72 de ani, potrivit Obiectiv de Arges.
Impactul a fost atât de puternic încât vehiculul bărbatului a fost proiectat într-o altă mașină aflată pe carosabil. Victima a avut nevoie de îngrijiri medicale și a fost transportată de urgență la spital.
În urma incidentului, pe numele femeii a fost deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.