
Joi dimineața, o femeie în vârstă de aproximativ 50 de ani a fost victima unui accident feroviar grav, în Gara de Sud din Ploiești. Aceasta a fost lovită de un tren și a fost transportată de urgență de echipajele medicale, aflându-se în stare critică.
Potrivit informațiilor furnizate de Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Prahova, în urma impactului, femeia a suferit amputarea ambelor picioare. Victima a fost găsită în stare de semiconștiență și a fost preluată de un echipaj SMURD de terapie intensivă mobilă, care a transportat-o rapid la spital pentru îngrijiri medicale.