BREAKING
NEWS

Eroi pe fugă! Trei români au salvat o mamă cu doi copii, apoi au dispărut fără urmă!

Trei români au devenit eroii unei mame și ai celor doi copii ai săi, după ce aceasta a avut parte de un incident pe o șosea înghețată din Germania. Femeia, pe nume Sandra, a derapat cu mașina sa Opel, fiind nevoită să evite o altă mașină care a pierdut controlul. Cu toate că nimeni nu a fost rănit, ea s-a simțit complet neajutorată în acea situație.

Cei trei români – pilotul Andrei Nica, împingătorul Mihai Calancea și antrenorul lor, Cezar Popescu – au observat incidentul în timp ce se îndreptau spre hotelul lor după un antrenament. Fără a ezita, s-au apucat de treabă: Andrei și Mihai au împins mașina, în timp ce Cezar a accelerat ușor de la volan. În câteva secunde, Opelul a fost readus pe drum.

Sandra a fost extrem de recunoscătoare, numindu-i „îngerii ei salvatori”. Cu toate acestea, înainte ca ea să apuce să le mulțumească, românii au dispărut rapid, lăsând-o impresionată de gestul lor altruist.

După incident, Sandra a vrut să-i identifice pe salvatori pentru a le mulțumi, așa că a contactat publicația Bild. Cu ajutorul organizatorilor competiției de bob, a reușit să afle cine sunt. Andrei Nica a declarat că nu au stat pe gânduri, explicând că astfel de intervenții fac parte din antrenamentul lor zilnic și că sunt o echipă bine sudată.

Echipa românească de bob se va alinia la startul Campionatului Mondial de Juniori în acel weekend, iar Sandra a promis că va susține echipa din România. Această întâmplare subliniază faptul că spiritul sportiv se manifestă nu doar pe pârtie, ci și în viața de zi cu zi, prin gesturi de solidaritate și ajutor reciproc.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!