
Două persoane au fost duse la spital după un accident rutier care a avut loc duminică pe DN 24, în localitatea Vulturi din comuna Popricani, unde microbuzul în care se aflau a intrat în coliziune cu un autoturism, conform informațiilor furnizate de Agerpres.
Conform unei informări de la ISU Iaşi, la sosirea echipajelor de intervenție, microbuzul era cuprins de flăcări, iar toți ocupanții reușiseră să se autoevacueze din ambele vehicule implicate.
Cele două persoane au fost găsite conștiente și neîncarcerate, fiind ulterior preluate de echipajele medicale și transportate la spital pentru evaluări suplimentare.
„În urma impactului, compartimentului motor al microbuzului a fost cuprins de flăcări. Toate persoanele s-au autoevacuat din cele două autovehicule. La locul solicitării s-au deplasat două autospeciale de intervenţie şi stingere, o autospecială de intervenţie şi descarcerare şi un echipaj de prim ajutor calificat de la Detaşamentul 1 de Pompieri Iaşi şi un echipaj cu medic de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean Iaşi”, a transmis ISU Iaşi.