BREAKING
NEWS

Accident grav pe DN 66! Un șofer băut a provocat o coliziune frontală, doi tineri au ajuns la spital

Ambulanta
Ambulanta

Duminică, un accident rutier provocat de un șofer aflat sub influența alcoolului a dus la rănirea a două persoane pe DN 66, în județul Gorj.

Potrivit IPJ Gorj, în coliziune au fost implicate două autoturisme.

Ancheta preliminară a polițiștilor arată că un bărbat de 28 de ani, din Târgu Jiu, care conducea un autoturism dinspre Bumbești Jiu spre Târgu Jiu, a intrat pe contrasens și s-a izbit frontal de un alt vehicul, condus de un tânăr de 23 de ani din același oraș.

Impactul s-a soldat cu rănirea șoferului de 23 de ani și a unei pasagere de aceeași vârstă din mașina acestuia, ambii fiind transportați la spital.

Testarea cu etilotestul a indicat o alcoolemie de 0,87 mg/l alcool pur în aerul expirat în cazul șoferului vinovat.

Polițiștii au deschis un dosar penal pentru a stabili toate circumstanțele accidentului.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!