
În perioada 26-27 februarie 2025, mai mulți locuitori ai Capitalei vor rămâne fără apă, potrivit unui anunț al companiei Apa Nova. Oprirea este cauzată de lucrări de modernizare și intervenții în rețeaua de distribuție.
Zonele afectate din Sectorul 1 vor avea întreruperi miercuri și joi, între orele 9:00 și 19:00.
Apa Nova a anunțat că, miercuri, 26 februarie, furnizarea apei va fi întreruptă pe următoarele străzi:
Joi, 27 februarie, între orele 9:00 și 19:00, apa se va opri în alte zone din Sectorul 1:
Pe lângă întreruperile de apă, mai multe zone din Sectorul 1 vor fi afectate și de întreruperi programate ale energiei electrice, anunță Rețelele Electrice Muntenia.
Miercuri, 26 februarie, curentul va fi oprit pe:
Joi, 27 februarie, întreruperile vor afecta:
Vineri, 28 februarie, curentul va fi oprit în perimetrul format de străzile Batiștei, J.L. Calderon, T. Masarik, I.L. Caragiale și adiacente (Oțețari, Bacaloglu), între orele 09:00 și 14:00.