BREAKING
NEWS

Durerea unui tată! Igor Cuciuc revine pe scenă după pierderea fiicei sale

Interpretul de muzică populară Igor Cuciuc se pregătește să își reia activitatea artistică, la patru luni după moartea fiicei sale, Andreea, încercând astfel să facă față suferinței copleșitoare.

Cunoscut și apreciat în lumea muzicii populare, Igor Cuciuc a trăit o dramă personală de nedescris. Fiica sa, Andreea, s-a stins din viață în urmă cu patru luni, iar artistul a povestit recent care a fost ultima conversație pe care a avut-o cu ea. Într-un interviu acordat emisiunii Online Story by Camelia Ionescu, difuzată pe canalul de YouTube WOWnews, interpretul a rememorat cuvintele fetei sale din ziua fatidică.

„Chiar în ziua în care a decedat, la ora 12:00, am telefonat-o și i-am spus: ‘Andreea, salut!’, iar ea mi-a răspuns: ‘Da, tata, te ascult!’. Am întrebat-o dacă vrea să vină cu mine la un concert de muzică populară, dar mi-a spus că a așteptat un an întreg balul bobocilor și vrea să se distreze alături de colegii ei. Era veselă, plină de viață…”, a mărturisit Igor Cuciuc, emoționat.

Artistul a recunoscut că pierderea fiicei sale a afectat profund întreaga familie, iar soția sa suferă enorm. „În fiecare săptămână vine salvarea să o ia… Mă tem să nu o pierd și pe ea”, a spus acesta.

În ciuda durerii, Igor Cuciuc a decis să revină pe scenă, considerând că doar prin muzică și interacțiunea cu publicul își poate găsi puterea de a merge mai departe. „O să-mi fie greu, dar nu am încotro. Eu sunt pilonul familiei și trebuie să rămân puternic”, a declarat interpretul.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!