BREAKING
NEWS

Incident tragic în Timișoara: studenta suedeză s-a aruncat de la etajul opt al unui bloc

O studentă suedeză a fost transportată de urgență la spital, în urma unui incident grav petrecut miercuri, 12 martie, când aceasta s-ar fi aruncat de la etajul opt al unui bloc situat pe strada Gheorghe Lazăr din Timișoara.

Conform informațiilor transmise de Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Timiș, polițiștii au fost alertați la fața locului, unde au descoperit că tânăra, în vârstă de 26 de ani, a căzut de la balconul apartamentului său, aterizând pe terasa de la etajul cinci al aceluiași imobil. Aceștia au declarat că „ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că este vorba de o tânără, de origine suedeză, care s-ar fi aruncat de la balconul situat la etajul 8 al blocului”.

Imediat după incident, tânăra a fost preluată de echipajul de ambulanță și transportată la spital pentru îngrijiri medicale de urgență.

Surse apropiate au menționat că studenta suedeză, care își desfășura studiile la Timișoara, locuia împreună cu o colegă din Franța. Se pare că aceasta s-ar fi confruntat cu probleme psihice și a fost internată anterior la spitalul din Gătaia.

În prezent, polițiștii continuă investigațiile pentru a stabili cauzele și circumstanțele acestui incident dramatic.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!