
Un accident rutier devastator a avut loc recent, în urma căruia un bărbat în vârstă de 30 de ani și-a pierdut viața, iar alte două persoane au suferit răni grave. Incidentul s-a petrecut când duba în care se aflau a intrat în coliziune violentă cu un stâlp de electricitate.
Se pare că șoferul a pierdut controlul volanului în momentul în care a abordat o curbă. În ciuda eforturilor depuse de echipa medicală, care a încercat timp de câteva minute să îl resusciteze, din păcate, impactul a fost fatal pentru tânărul șofer. Celelalte două victime au fost transportate de urgență la Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Spiridon”, unde primesc îngrijiri medicale pentru rănile suferite.