BREAKING
NEWS

Bărbat găsit mort în Lacul Balaurului din Timișoara! Autoritățile investighează circumstanțele decesului

În această dimineață, un bărbat a fost descoperit fără viață în apele Lacului Balaurului, situat în apropierea străzii Lacului din Timișoara.

Echipa de pompieri de la Detașamentul 2 Timișoara a fost chemată pentru a recupera trupul neînsuflețit din apă. La locul incidentului a fost trimisă și o ambulanță a Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ), însoțită de un medic, însă, din păcate, nu s-a mai putut interveni pentru a salva viața bărbatului.

Potrivit informațiilor furnizate de autorități, polițiștii din cadrul IPJ Timiș au fost alertați în jurul orei 10:20 de către o femeie care a observat corpul plutind în lac. Aceștia au demarat o anchetă pentru a identifica persoana decedată și a determina circumstanțele exacte care au condus la acest incident tragic.

Trupul neînsuflețit a fost transportat la Institutul de Medicină Legală, unde va fi efectuată o autopsie. Aceasta va oferi informații esențiale în clarificarea cauzelor decesului. Autoritățile continuă să desfășoare cercetări pentru a stabili toate detaliile legate de acest caz nefericit.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!