
Larisa, fetița de 12 ani dispărută în Galați, a fost găsită în siguranță de un jandarm aflat în afara programului de lucru.
Familia Larisei Ciobotaru poate, în sfârșit, să respire ușurată. Adolescenta, care plecase de la școală și nu mai ajunsese acasă, a fost identificată de un jandarm aflat în timpul liber, care a intervenit imediat.
Jandarmul a recunoscut-o pe Larisa și a alertat autoritățile, iar minora a fost încredințată familiei de către echipajele sosite la fața locului.
Primele informații indică faptul că Larisa nu a fost victima niciunei infracțiuni în perioada cât a fost dată dispărută, iar starea sa este una bună.
Potrivit autorităților, jandarmul gălățean a observat-o pe fată într-un mijloc de transport în comun din Galați, a contactat colegii săi, iar aceștia au intervenit rapid pentru a o duce la Secția 2 Poliție, unde a fost predată familiei.