BREAKING
NEWS

Crimă șocantă! Și-a omorât fratele pentru 500 de lei!

Doliu
Doliu

Crimă șocantă! Și-a omorât fratele pentru 500 de lei!

Un bărbat de 45 de ani din comuna Ciocile, județul Brăila, a fost arestat pentru omor după ce și-a înjunghiat fratele mai mic în inimă, în urma unui conflict legat de o datorie de 500 de lei. Tragedia a avut loc pe 28 martie, în intervalul 21:00-22:00, când cei doi frați s-au certat, iar agresorul, aflat sub influența alcoolului, a recurs la violență extremă.

Victima, un bărbat de 40 de ani, era tată a patru copii, iar soția sa este însărcinată. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Brăila, un apel la 112 a anunțat incidentul, iar polițiștii au intervenit la fața locului. Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Brăila au dispus reținerea suspectului pentru 24 de ore, acesta fiind ulterior arestat preventiv pentru 30 de zile, prin decizia Tribunalului Brăila.

Ancheta este în desfășurare pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs crima.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!