BREAKING
NEWS

Un adolescent în stare critică după ce a fost descoperit în baia școlii cu alcool lângă el

Un incident alarmant a avut loc într-o școală din București, unde un elev de 17 ani a fost găsit inconștient în baia instituției.

Conform informațiilor preliminare, lângă tânăr a fost descoperită o sticlă de alcool.

Astăzi, 31 martie 2025, poliția din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 25 a fost alertată printr-un apel la 112, în jurul orei 11.00, de către un cadru didactic care a anunțat că un elev se află în stare de inconștiență în baia școlii din Sectorul 6.

La fața locului au sosit polițiști care au confirmat că adolescentul, în vârstă de 17 ani, se afla în stare de inconștiență, iar lângă el se afla un recipient cu alcool.

Un echipaj de prim-ajutor a intervenit rapid, oferindu-i elevului îngrijiri medicale înainte de a-l transporta la spital.

Poliția din cadrul Secției 25 continuă investigațiile, având în vedere posibila săvârșire a infracțiunii de vătămare corporală din culpă, urmând să informeze unitatea de parchet competentă.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!