BREAKING
NEWS

Incendiu devastator în ziua lor de nume! Un tată și fiu din Timișoara și-a pierdut casa și economiile

Un incendiu a cuprins o locuință din Timișoara chiar în ziua de Sfântul Gheorghe, când proprietarul și fiul său își sărbătoreau ziua de nume. Pe lângă pagubele materiale, cei doi au pierdut o sumă importantă de bani, ascunsă în podul casei, în timp ce pompierii intervin pentru a stabili cauza exactă a incendiului.

Alarma a fost dată printr-un apel la 112, iar la fața locului s-au deplasat mai multe echipaje de intervenție. Proprietarul a primit îngrijiri medicale imediat, chiar în ambulanța prezentă la intervenție.

Potrivit declarației proprietarului, incendiu a început după ce, în timp ce copilul mânca, s-a întrerupt curentul la siguranța principală exterioară, de la furnizorul de energie. „Când am mers să văd ce se întâmplă, deja luase foc. Am reușit să iau un extinctor din mașină și să sting focul de la siguranță, însă flăcările se extinseseră deja la acoperiș și nu am mai putut interveni”, a precizat acesta.

În podul casei, care a fost distrus de incendiu, proprietarul și fiul său țineau într-un dulap o sumă de 20.000 de euro și 50.000 de lei, bani strânși pentru achiziționarea unei mașini, care au fost pierduți în incendiu.

Autoritățile au demarat cercetările pentru a stabili cauza incendiului, însă proprietarul suspectează că focul a pornit de la siguranța panourilor solare montate pe acoperiș, conform informațiilor transmise de Știrile România TV.

Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!