
Un bărbat în vârstă de 40 de ani, dat dispărut vineri în Alexandria, județul Teleorman, a fost găsit decedat luni pe un câmp aflat la marginea orașului, punând astfel capăt căutărilor desfășurate de autorități.
„Bărbatul a fost găsit decedat, pe un câmp, din municipiul Alexandria”, au transmis reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Teleorman.
Potrivit anchetatorilor, bărbatul a plecat de la locul de muncă în cursul zilei de vineri, însă nu a mai ajuns acasă. În urma sesizării dispariției, polițiștii au inițiat imediat o anchetă și au declanșat căutări la nivel național.
Până în prezent, autoritățile nu au oferit detalii oficiale privind cauza exactă a decesului. Cercetările continuă pentru a stabili împrejurările în care s-a produs tragedia.