BREAKING
NEWS

Breaking! Trei adolescenți din București, arestați la domiciliu după ce au furat o mașină cu cheia sustrasă din sala de fitness!

Foto reprezentativ

Trei adolescenți, toți în vârstă de 15 ani și din București, au fost plasați în arest la domiciliu după ce au furat o mașină din parcarea unei săli de fitness, folosind cheia sustrasă din ghiozdanul proprietarului autoturismului. Incidentul a avut loc pe 18 mai, iar ancheta este în curs sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 3, scrie ziarobiectiv.ro.

Detalii despre furt și implicarea minorilor

Victima, un tânăr de 22 de ani, a anunțat Poliția printr-un apel la 112 după ce a constatat că mașina sa dispăruse. El își lăsase ghiozdanul în vestiarul sălii de fitness în timpul antrenamentului, iar la întoarcere a observat că cheia lipsea.

Investigațiile efectuate de polițiștii Secției 13 au relevat că trei minori au intrat în vestiar, au sustras cheia și au plecat cu autoturismul parcat în apropiere. Pe parcursul deplasării cu mașina, unul dintre adolescenți a furat bani din torpedou, iar ceilalți doi s-au urcat pe rând la volan, deși niciunul nu deținea permis de conducere.

Încheierea evenimentului și măsurile legale

Aventura celor trei s-a terminat pe o stradă din Sectorul 3, unde au pierdut controlul volanului și au lovit o bordură. Speriați, au abandonat autoturismul și au fugit de la fața locului.

Ulterior, polițiștii i-au identificat și, joi, au pus în aplicare mandatele de aducere. După audieri, minorii au fost reținuți pentru 24 de ore, iar instanța a dispus ulterior arestul la domiciliu pentru cei trei.

Cercetările continuă pentru săvârșirea infracțiunilor de furt calificat și conducerea unui vehicul fără permis, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 3.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!