BREAKING
NEWS

Accident grav pe DN 19! Doi adulți și doi copii răniți după coliziune în lanț la Biharia!

Un accident rutier grav a avut loc luni după-amiază pe Drumul Național 19, la intrarea în localitatea Biharia, în apropiere de Oradea. Patru autoturisme au fost implicate într-o coliziune în lanț, în urma căreia doi adulți și doi copii au fost răniți și transportați de urgență la spital.

Detalii despre accident

Conform informațiilor furnizate de Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Bihor, în cele patru vehicule implicate se aflau în total nouă persoane. La locul accidentului au intervenit rapid echipaje de pompieri de la Detașamentele 1 și 2 Oradea, precum și de la Garda de Pompieri Sălard.

Intervenția echipajelor de urgență

Acțiunea de salvare a fost susținută cu ajutorul unei autospeciale de descarcerare grea, o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, două ambulanțe SMURD de tip B2, două motociclete SMURD, un echipaj de terapie intensivă mobilă SMURD și o ambulanță a Serviciului de Ambulanță Județean.

Victimele și starea acestora

O femeie a fost blocată în unul dintre vehiculele avariate și a fost descarcerată de către pompieri. După eliberare, aceasta a primit îngrijiri medicale la fața locului. Patru victime – doi adulți și doi copii – au fost transportate de urgență la Spitalul Clinic Județean din Oradea, printre care o femeie și un copil aflați în stare gravă.

Impactul asupra traficului și investigațiile

Traficul pe DN 19 a fost întrerupt pe ambele sensuri, ceea ce a dus la formarea unor cozi semnificative în zona accidentului. Poliția Rutieră a demarat cercetările pentru a stabili cauzele și împrejurările producerii coliziunii.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!