BREAKING
NEWS

Tragedie după ce o familie a mâncat ciuperci otravitoare! Un bărbat a murit, soția în stare gravă la terapie intensivă!

Un bărbat de 46 de ani din comuna Moșna, județul Iași, a decedat după ce a consumat ciuperci culese dintr-o pădure din județul Neamț, însoțit de soția și mama sa. Soția acestuia a fost internată la terapie intensivă, iar mama, în vârstă de 92 de ani, a suferit un accident vascular cerebral și a fost transferată la Spitalul de Neurochirurgie, au transmis autoritățile, conform News.ro.

Bărbatul a adunat ciupercile dintr-o pădure din Neamț, după care le-a pregătit și le-a consumat împreună cu soția și mama sa. La scurt timp după masă, cei trei au început să acuze simptome de rău, iar starea bărbatului s-a agravat rapid, acesta intrând în stop cardio-respirator.

Un echipaj SMURD a intervenit de urgență la fața locului, însă manevrele de resuscitare au fost fără succes, medicii declarând decesul bărbatului.

Soția victimei, tot în vârstă de 46 de ani, a fost transportată la Spitalul „Sfântul Spiridon” din Iași, unde a fost internată în secția de terapie intensivă pentru tratament.

Mama bărbatului, în vârstă de 92 de ani, a suferit un accident vascular cerebral și a fost dusă la Spitalul de Neurochirurgie pentru investigații și tratament.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!