BREAKING
NEWS

Șoferița băută care a ucis un fost jandarm: „Am crezut că am lovit o groapă!” Detaliile șocante ale tragediei!

O șoferiță de 29 de ani, cu alcoolemie de 0,66 la mie, a fost găsită de polițiști pe autostrada A0 după ce a provocat un accident mortal și a părăsit locul faptei. Femeia, care avea permisul suspendat, a declarat că a consumat vin și whisky înainte de a se urca la volan și că a crezut că a lovit o groapă, nu o persoană.

Polițiștii de la Serviciul Rutier Ilfov au descoperit-o pe tânără abia în jurul orei 11:30, într-o parcare de pe A0. La testarea cu aparatul alcooltest, acesta a indicat o alcoolemie de 0,66 la mie în aerul expirat, la câteva ore după producerea accidentului.

Femeia a fost dusă la Institutul Național de Medicină Legală pentru recoltarea de probe biologice și apoi condusă la Inspectoratul de Poliție Ilfov, unde a fost audiată. De asemenea, polițiștii au constatat că aceasta conducea cu permisul suspendat, după ce fusese prinsă anterior tot conducând sub influența alcoolului.

Proprietarul mașinii susține că se afla la culcare în momentul în care femeia i-ar fi luat cheile și ar fi plecat cu autoturismul. Tânăra este acum cercetată pentru ucidere din culpă, părăsirea locului accidentului și conducere sub influența alcoolului cu permis suspendat.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!