BREAKING
NEWS

Incredibil! Martorii au salvat viața a doi tineri care au scăpat cu greu dintr-o mașină în flăcări după un accident devastator!

Un tânăr de 22 de ani și o adolescentă de 17 ani au scăpat cu viață după ce mașina în care se aflau a luat foc în urma unui accident violent produs într-o intersecție din Oradea. Martorii prezenți la fața locului au intervenit prompt și i-au scos din autoturism înainte ca flăcările să se extindă, salvându-le astfel viața.

Șoferul de 22 de ani a suferit multiple contuzii și o fractură la femur. El este internat în secția de ortopedie a Spitalului Județean din Oradea și urmează să fie operat.

Adolescenta de 17 ani, care se afla pe scaunul din dreapta, are, de asemenea, multiple contuzii la nivelul membrelor și un traumatism craniocerebral. Ea este internată în secția de neurochirurgie a aceluiași spital.

Accidentul a fost cauzat de un alt șofer care nu a respectat indicatorul „STOP” din intersecție și a lovit violent mașina celor doi tineri. În urma impactului, autoturismul a fost cuprins imediat de flăcări.

Imaginile surprinse de camerele de supraveghere arată clar că intervenția rapidă a localnicilor a fost decisivă pentru salvarea celor două persoane, înainte de sosirea pompierilor.

Poliția efectuează în continuare cercetări într-un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!