BREAKING
NEWS

Accident grav în Timișoara: Ambulanță aflată în misiune, lovită de un șofer de 16 ani

Un șofer de doar 16 ani, care abia obținuse permisul pentru categoria sa de vârstă, a intrat în coliziune cu o ambulanță aflată în misiune, în această dimineață, în Timișoara. Incidentul s-a produs din cauza neacordării de prioritate.

Autospeciala transporta un pacient către Spitalul Victor Babeș din Timișoara, având în funcțiune semnalele luminoase și acustice. În momentul în care ambulanța se pregătea să vireze la stânga, la doar câțiva metri de intrarea în curtea spitalului, șoferul minor nu a acordat prioritate și a lovit vehiculul de urgență.

Tânărul de 16 ani a fost rănit în urma impactului, necesitând îngrijiri medicale. Acesta a fost transportat ulterior la spital.

Autoritățile au intervenit la fața locului și au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, în urma acestui accident.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!