BREAKING
NEWS

Accident grav pe DN1, la Șelimbăr: șapte răniți, două femei rămân internate în spital

Un accident rutier a avut loc duminică seara, pe DN1, în zona Extaz din Șelimbăr. Incidentul s-a produs după ce o șoferiță a intrat pe drumul principal fără să acorde prioritate. În urma impactului, șapte persoane au fost rănite, printre care și doi copii. Toți răniții au fost transportați la spital de echipajele SMURD și SAJ Sibiu.

Două femei rămân sub supraveghere medicală
Cinci dintre răniți au fost transportați la Spitalul Clinic Județean de Urgență Sibiu. Potrivit Cristinei Bălău, purtătoarea de cuvânt a spitalului, este vorba despre trei femei cu vârste de 20, 25 și 27 de ani și doi bărbați de 24 și 25 de ani. După consult, trei dintre aceștia au fost externați, însă pacientele de 25 și 27 de ani au rămas internate în secția de Neurochirurgie. Acestea sunt sub supravegherea medicilor, având răni care necesită tratament specializat.

Copiii răniți, externați după investigații
Doi copii, de 3 și 5 ani, care au fost transportați la Spitalul de Pediatrie, au fost deja externați. Medicul Ioana Mătăcuță, purtătoarea de cuvânt a spitalului, a declarat că micuții au suferit leziuni la nivelul membrelor. Aceștia au beneficiat de investigații și consulturi de specialitate, fiind externați cu recomandări medicale.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!