
Luni după-amiază, un accident de circulație s-a produs în Timiș, mai exact în localitatea Ciacova, unde o ambulanță a fost implicată într-o ciocnire violentă cu un autoturism. Incidentul a avut loc într-o intersecție aglomerată, iar în urma coliziunii, ambulanța s-a răsturnat.
Conform informațiilor furnizate de către polițiști, un bărbat în vârstă de 49 de ani conducea ambulanța pe strada Bistriței din Ciacova, iar la intersecția cu strada Gheorghe Doja, a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un tânăr de 22 de ani.
„În urma accidentului rutier au rezultat 3 victime, respectiv șoferul de 22 de ani și pasagera acestuia, o tânără de 19 ani, precum și o femeie, în vârstă de 42 de ani, asistenta din ambulanță. Aceștia au fost transportați la spital în vederea acordării îngrijirilor medicale de specialitate“, a declarat reprezentantul Poliției Timiș.
Pe lângă îngrijirile medicale acordate victimelor, autoritățile au demarat o anchetă în acest caz. Polițiștii au întocmit un dosar penal pentru a analiza circumstanțele accidentului și pentru a stabili vinovăția în ceea ce privește vătămarea corporală din culpă.