
Marți, 11 martie, un accident rutier tragic a avut loc pe DN 2, în județul Buzău, provocând decesul unei persoane și rănirea altor două. Incidentul s-a produs în apropierea localității Costești, unde circulația este acum reglementată alternativ.
Conform informațiilor furnizate de Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române, traficul pe DN 2 Urziceni – Buzău este dirijat, ca urmare a coliziunii în care au fost implicate un autotren și două autoturisme.
În urma impactului, bilanțul a fost tragic: o persoană a murit, iar alte două au suferit răni. Autoritățile estimează că circulația va reveni la normal după ora 19.00, dar până atunci, șoferii sunt sfătuiți să fie precauți și să respecte indicațiile poliției rutiere.