BREAKING
NEWS

Accident rutier șocant în Ploiești: o mașină s-a răsturnat, două persoane rănite!

Vineri dimineață, a avut loc un incident rutier impresionant la intersecția Bulevardului Independenței cu strada Golești din Ploiești. O mașină s-a răsturnat, iar două persoane, inclusiv un pieton, au fost transportate de urgență la spital, conform informațiilor furnizate de Agerpres. Conform primelor investigații, o tânără de 29 de ani, din Ploiești, a pierdut controlul asupra vehiculului său și a lovit un automobil parcat. Impactul a dus la proiectarea mașinii lovite pe trecerea de pietoni, unde a acroșat un bărbat de 57 de ani care traversa în mod corect.

„În urma verificărilor, poliția a stabilit că tânăra de 29 de ani din Ploiești era la volanul autoturismului implicat în accident. De asemenea, s-a constatat că aceasta nu deține un permis de conducere valabil pentru nici o categorie de vehicule. Deoarece emana miros de alcool, a fost supusă testului etilotest, rezultatul fiind de 1,08 mg/l alcool pur în aerul expirat,” a declarat Inspectoratul Județean de Poliție (IJP) Prahova.

Unul dintre pasagerii din mașina răsturnată a fost dus la spital, iar celălalt a refuzat îngrijirile medicale. Pietonul rănit a fost, de asemenea, transportat la spital pentru evaluări suplimentare.

Polițiștii au deschis un dosar penal, iar femeia este cercetată pentru conducerea fără permis, conducerea sub influența alcoolului și vătămarea corporală din culpă. Ancheta este în curs de desfășurare.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!