BREAKING
NEWS

Accident violent în Pitești! Doi polițiști, spulberați de o mașină în timp ce erau în timpul liber

UPDATE!!!

Din verificările preliminare, efectuate de polițiștii Biroului Rutier Pitești a rezultat că o femeie de 53 de ani, din Bascov, care conducea un autoturism, pe str. Lăbușești, la schimbarea direcției de mers prin viraj la stânga, la intersecția cu bld. Nicolae Bălcescu, în împrejurări ce fac obiectul cercetărilor, posibil pe fondul neacordării de prioritate, a determinat căderea unui motociclist, de 27 de ani, din Pitești, care avea direcția de mers dinspre Pitești către Bascov.

Totodată, în urma căderii, motocicleta a intrat în coliziune cu autoturismul, fiind proiectată în afara părții carosabile, unde a lovit o femeie ce se afla în zona stației pentru mijloacele de transport în comun, în calitate de pieton.

În urma accidentului au suferit leziuni motociclistul, precum și femeia având calitatea de pieton. Ambele persoane, având calitate de polițist, aflați în timpul liber, au fost transportate la spital pentru investigații medicale, respectiv pentru îngrijiri.

Persoanele implicate au fost testate cu aparatul etilotest, rezultând că nu au consumat alcool.

Pentru asigurarea cadrului legal necesar verificărilor, în cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar cercetările sunt continuate de către polițiștii rutieri, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul rutier a avut loc și luarea măsurilor legale care se impun.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!