
Noaptea trecută, un accident rutier deosebit de grav s-a produs pe un bulevard din Ploiești. Conform primelor informații, doi tineri, de 27 și 26 de ani, au murit, fiind implicați într-o presupusă cursă ilegală. Ignorarea regulilor de circulație, dar și condițiile meteo nefavorabile, ar fi fost cauzele care au dus la această tragedie.
Șoferul a pierdut controlul vehiculului, care a lovit violent un stâlp de electricitate. Impactul puternic a fost fatal atât pentru conducătorul auto, cât și pentru pasagerul său.
Echipajele medicale sosite la fața locului nu au mai reușit să salveze viețile celor doi tineri.
Tânărul de 27 de ani, pe nume Armando, se afla la volan în momentul accidentului. Era cunoscut pentru pasiunea sa pentru mașini și viteză, o pasiune care, din nefericire, i-a adus sfârșitul. Alături de el, în mașină, se afla bunul său prieten Mihai, în vârstă de 26 de ani, care ocupa locul din dreapta. Din păcate, nici acesta nu a supraviețuit impactului.
„Astăzi am pierdut nu doar un prieten, ci un frate al pasiunii noastre pentru mașini, cel care a făcut ca fiecare drum, fiecare tură și fiecare conversație să aibă un sens aparte. M4-ul lui era mai mult decât o mașină – era expresia visurilor și a pasiunii sale. Îmi va lipsi enorm prezența lui, râsul, poveștile și momentele petrecute împreună. Drum lin, frate! Știu că undeva, acolo sus, încă accelerezi spre orizonturi infinite”. “Nu îmi vine nici acum să cred ce am văzut.
Ai fost un băiat de nota 10 din toate punctele de vedere cu o inimă prea bună și pasiunea în sânge. Dumnezeu să te ierte Armando al meu, ne-ai lăsat pe toți fără cuvinte cu inimile secate de durere”, „Dumnezeu sa-i ierte si sa-i aiba in cer! Mare pacat de tineretea lor! Întotdeauna trebui sa ne gandim de 10 ori inainte de a calca acceleratia”. “Această pierdere este de neînlocuit. Sincere condoleanțe familiei tale” “Este o zi foarte grea mai ales când, am văzut pe Facebook știrea asta despre vărul meu ca,sa stins din viață Dumnezeu să te odihnească în pace să ai un drum lin frumosul nostru Dumnezeu să te odihnească în pace”. “Astăzi este o zi tristă pentru mine o să rămâi în inima mea toată viața fratele meu bun n am să te uit niciodată Armando”. “Nu imi vine a crede ,prea devreme prieten drag. Drum lin catre cerurii Armando” “Dumnezeu să te ierte frățiorul meu……. Nu am cuvinte despre tine un caracter mare prea devreme ai plecat” “Prea devreme Armando, prea devreme !Drum lin către îngeri prieten drag!” “Dumnezeu sa te ierte moșu Mihai” , sunt doar câteva dintre mesajele care au apărut pe internet.