
Un băiețel a împărtășit, la câteva zile după ce mama sa a fost ucisă cu toporul chiar în fața lui, că a visat-o pe aceasta îmbrăcată în rochie de mireasă. Andreea, o tânără de 22 de ani, însărcinată cu al treilea copil și mama a doi copii, a fost omorâtă de fostul partener, de care încerca să scape, în plină stradă, în Prahova.
Crima a avut loc în fața copiilor victimei, iar scena a șocat întreaga comunitate. La scurt timp după tragedie, o înregistrare video cu băiețelul Andreei a devenit virală pe internet, emoționând profund publicul. Micuțul a povestit că a văzut-o pe mama sa în vis, noaptea, în apropierea geamului, purtând o rochie de mireasă.
„- S-a înecat. Am văzut și eu, că m-am dus cu mama.
– Și ai zis că aseară a venit la tine?
– Da, noaptea.
– Unde ai văzut-o?
– La geam. A fost frumoasă, în rochiță, mireasă a fost. Mi-a apărut așa în ochi, am zis: mamaie, cine e aia?”
Aceste cuvinte au fost rostite de băiețel într-un clip distribuit pe rețelele de socializare.
Andreea, însărcinată și mama a doi copii, și-a exprimat temerile cu privire la fostul său partener chiar cu puțin timp înainte de a fi ucisă. Ea i-a mărturisit mamei sale că bărbatul intenționa să le facă rău. În ciuda strigătelor sale disperate de ajutor, nimeni nu a intervenit pentru a o salva.
Reporter: „Ce v-a spus ultima dată?”
Mama victimei: „Mămico, ăsta ne omoară pe amândouă…”
Reporter: „Și ați crezut că se va întâmpla asta?”
Mama victimei: „Da, că l-am văzut cu toporul prea agresiv. Am strigat în gura mare cât am putut și nu era nimeni, nimeni, nimeni.”
Faptele au fost relatate de Antena 3, care a consemnat și reacțiile familiei îndoliate.
