BREAKING
NEWS

Depășire fatală pe un drum din Argeș. Un șofer și-a pierdut viața într-un impact devastator

doliu
doliu

Graba și lipsa de atenție au fost fatale pentru un șofer de 37 de ani, care și-a pierdut viața pe un drum din județul Argeș.

Într-o zonă marcată cu linie continuă, acesta a încercat o depășire riscantă și s-a izbit frontal de un autoturism condus de o femeie, care circula regulamentar pe sensul opus.

Impactul violent i-a lăsat pe ambii șoferi captivi în caroserii distruse, fiind necesară intervenția pompierilor. Din nefericire, bărbatul nu a mai putut fi salvat.

Femeia, în vârstă de 53 de ani, a suferit răni grave și a fost transportată de urgență la spital. Polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!