BREAKING
NEWS

Descoperire șocantă în Galați. Bărbat de 49 de ani, găsit mort în casa pe care o construia

O descoperire cutremurătoare a avut loc luni dimineață în comuna Tulucești, situată în apropiere de Galați. Potrivit declarațiilor vecinilor, bărbatul revenise în țară cu două săptămâni în urmă, după ce muncise o perioadă în străinătate în domeniul construcțiilor.

Cu economiile strânse, acesta își ridicase o casă modestă, unde intenționa să se stabilească definitiv. Printre planurile sale se număra achiziționarea unei centrale pe lemne pentru a avea confort termic în sezonul rece.

Până să reușească să cumpere centrala, bărbatul de 49 de ani folosea un dispozitiv de încălzire alimentat de o butelie de gaz, pe care avea obiceiul să o deconecteze pe timpul nopții.

Se pare însă că, duminică seară, a uitat să facă acest lucru, iar greșeala i-a fost fatală. Luni dimineață, un vecin l-a găsit fără viață și a alertat autoritățile.

„Persoana a fost găsită decedată, fără urme de violență, într-o încăpere unde se afla un aragaz cu butelie. Cea mai probabilă cauză a decesului este intoxicația cu monoxid de carbon”, au declarat reprezentanții Serviciului de Ambulanță Galați.

În timp ce polițiștii au ridicat probe de la fața locului, trupul neînsuflețit al bărbatului a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei.

Autoritățile au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și continuă cercetările pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a produs tragedia.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!