BREAKING
NEWS

Elevă de 14 ani găsită inconștientă după ce a primit droguri în curtea școlii! Poliția a arestat doi traficanți!

O elevă în vârstă de 14 ani din Mangalia a ajuns în stare de inconștiență la spital, după ce ar fi consumat substanțe interzise primite de la un bărbat în curtea școlii. Incidentul s-a petrecut în timpul orei de sport, iar ulterior autoritățile au reținut și arestat doi traficanți de droguri implicați în acest caz.

Incidentul în curtea școlii

În timpul orei de sport, adolescenta a ieșit în curtea școlii și s-a întâlnit cu un tânăr de 25 de ani care i-ar fi oferit droguri. Potrivit poliției, individul a profitat de faptul că în curtea școlii avea loc un eveniment și s-a infiltrat printre participanți fără să ridice suspiciuni.

Intervenția de urgență

După consumul substanțelor, fata a leșinat în baia școlii, fiind găsită inconștientă de colegii săi. Profesorii au apelat imediat serviciul 112, iar eleva a fost transportată de urgență la spital. Din fericire, starea ei s-a stabilizat și se află acum în afara oricărui pericol.

Anchete și măsuri luate

Directorul școlii, împreună cu anchetatorii, analizează imaginile surprinse de camerele de supraveghere, iar școala a demarat mai multe anchete interne. În urma investigațiilor, polițiștii au efectuat percheziții la domiciliul unui alt bărbat, în vârstă de 38 de ani, unde au fost găsite droguri, recipiente utilizate pentru prepararea acestora și suma de 40.000 de lei.

Reținuți și arestați preventiv

Cei doi suspecți, bărbatul de 25 de ani care a furnizat drogurile și cel de 38 de ani, au fost reținuți și ulterior arestați preventiv pentru 30 de zile. Autoritățile continuă anchetele pentru a determina dacă există și alte persoane implicate în această rețea de distribuție a drogurilor în apropierea unităților școlare.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!