
O fetiță în vârstă de 13 ani a fost accidentată joi după-amiază de un autoturism pe Șoseaua Mangaliei din Constanța, în apropierea fostului magazin Billa. Minora, aflată în calitate de pieton, traversa strada printr-un loc nepermis, însoțită de mama sa, potrivit martorilor oculari, scrie ziarobiectiv.ro.
La sosirea echipajelor medicale, fata era conștientă, prezentând un traumatism la nivelul membrelor inferioare. Echipajul SMURD a evaluat-o la fața locului, însă mama victimei a refuzat transportul acesteia la spital.
Polițiștii rutieri au demarat o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs accidentul.
Traficul în zona respectivă a fost temporar îngreunat, până la finalizarea primelor verificări.
Foto descriptiv