BREAKING
NEWS

Horror pe drumurile din Caraș-Severin: Ambulanță spulberată în plină misiune – Ce s-a întâmplat cu pacienții la dializă?

Un accident rutier grav a avut loc luni după-amiază, în comuna Rusca din județul Caraș-Severin, unde o ambulanță destinată transportului pacienților la dializă a intrat în coliziune cu un autoturism. Doi bărbați, de 57, respectiv 58 de ani, au fost răniți, unul dintre ei aflându-se în ambulanță în momentul impactului, iar ambii au fost transportați la spital cu traumatisme multiple.

Ambulanța implicată aparține Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Caraș-Severin și se afla în misiune la momentul producerii accidentului, potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Caraș-Severin.

„În urma evenimentului au rezultat două victime, ambele de sex masculin, în vârstă de 57, respectiv 58 de ani, conștiente și cu politraumatisme. Acestea au primit îngrijiri medicale la fața locului și au fost transportate la spital pentru investigații suplimentare: pacientul din ambulanța SAJ a fost preluat și transportat de echipajul SMURD, iar pasagerul din autoturism a fost preluat și transportat de echipajul SAJ”, a precizat ISU Caraș-Severin.

La fața locului au intervenit pompierii militari din Caransebeș, cu o autospecială de stingere echipată cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD, alături de un echipaj al SAJ Caraș-Severin.

Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire a incendiilor în zona accidentului.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!