BREAKING
NEWS

Poveste incredibilă: Cum a fost manipulat un ieșean timp de 15 ani pentru un copil care nu ar fi fost al lui

bani
bani

Un bărbat din Iași a fost șantajat timp de 15 ani de fosta amantă, care l-a convins să-i trimită bani pentru un copil despre care pretindea că este al lui. Situația a început în 2007, când bărbatul, atunci în vârstă de 39 de ani, a început o relație extraconjugală, în timp ce soția sa muncea în Italia. După un an de relație, femeia a anunțat că este însărcinată, dar inițial a spus că tatăl copilului este partenerul său oficial. Ulterior, aceasta s-a răzgândit și l-a șantajat pe bărbat, cerându-i bani pentru a-și păstra tăcerea.

„Timp de 15 ani, i-a trimis bani pentru aşa-zisul copil, de teama că soţia va afla adevărul”, a explicat Codrin Stupariu, avocatul bărbatului. În total, acesta a plătit peste 20.000 de euro, bani proveniți în mare parte din salariul soției sale.

La începutul acestui an, bărbatul i-a mărturisit totul soției. Femeia l-a iertat, dar amanta a continuat șantajul, cerând mai mulți bani și amenințând că va depune plângere. Cu toate acestea, un test de paternitate nu a fost efectuat, iar bărbatul este convins că băiatul nu este al său.

„Nici măcar nu seamănă cu el,” a spus avocatul, menționând că bărbatul a cerut acum despăgubiri morale de 40.000 de euro și returnarea sumelor plătite fostei amante.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!