BREAKING
NEWS

Scandal violent pe Splaiul Tudor Vladimirescu! Trei tineri au ajuns la spital după ce s-au bătut

Trei tineri au fost transportați la spital miercuri seară, după ce au fost implicați într-un conflict violent într-un troleibuz, incident ce a continuat pe Splaiul Tudor Vladimirescu, în apropierea centrului Timișoarei. Cearta a degenerat într-o altercație fizică, în care doi cetățeni de origine arabă au folosit o sticlă spartă pentru a-l răni pe un român, care a suferit leziuni ușoare.

Detalii ale incidentului

Conflictul a început în mijlocul de transport în comun, după care cei trei tineri – doi arabi și un român – au coborât și au continuat disputa pe stradă. Potrivit reprezentanților Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, agresiunea s-a petrecut pe malul Begăi, în zona Splaiului Tudor Vladimirescu.

„Polițiștii s-au deplasat la fața locului, identificând trei tineri (doi cetățeni de origine arabă, de 16 și 28 de ani, și un român de 21 de ani) pe strada Tudor Vladimirescu și au constatat că a avut loc un conflict spontan între aceștia, agresându-se reciproc, iar tânărului de 21 de ani i-au fost provocate leziuni la nivelul mâinilor cu o sticlă spartă”, au transmis reprezentanții IPJ Timiș.

Intervenția autorităților și cercetările

Echipaje ale ambulanței au intervenit prompt, preluând cei trei tineri și transportându-i la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale necesare. În paralel, polițiștii au deschis un dosar penal pentru lovire sau alte violențe și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauzele conflictului.

Din primele informații, se pare că altercația ar fi avut la bază o răfuială legată de fapte personale.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!