BREAKING
NEWS

Și-a bătut soția din gelozie și a fost reținut!

Un bărbat de 57 de ani din orașul Ștefănești a fost reținut de polițiști după ce și-ar fi agresat fizic soția, în noaptea de 30 iunie spre 1 iulie, pe fondul unor suspiciuni de gelozie. Incidentul a fost reclamat autorităților de către victima în vârstă de 43 de ani.

Conform datelor furnizate de Poliția Orașului Ștefănești, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, la fața locului a fost emis un ordin de protecție provizoriu. Acesta prevede o serie de restricții pentru bărbat, inclusiv interdicția de a se apropia de soția sa, de locuința acesteia, de locul său de muncă, precum și de a comunica cu ea prin orice mijloace.

După strângerea probatoriului, agresorul a fost reținut pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat procurorilor cu propunerea de aplicare a unei măsuri preventive. Ancheta continuă sub supravegherea procurorului de caz, care investighează toate circumstanțele în care s-a produs agresiunea.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!