BREAKING
NEWS

Șoc în Târgoviște! Tânăra bătută cu biciul de fostul concubin, arestat preventiv!

Un tânăr în vârstă de 23 de ani din Târgoviște a fost arestat preventiv după ce și-a urmărit și agresat fosta concubină, o tânără de 18 ani, lovind-o cu un bici într-o zonă periferică a orașului. Incidentul s-a petrecut pe 12 iunie, iar bărbatul este cercetat pentru lovire sau alte violențe și lipsire de libertate.

Agresiune cu biciul în Târgoviște

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște, sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgoviște, au reținut un tânăr de 23 de ani, care este cercetat penal pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și lipsire de libertate.

Conform IPJ Dâmbovița, „din cercetările efectuate a reieșit faptul că, la data de 12 iunie, în jurul orei 12:30, bănuitul, pe fondul geloziei, în timp ce s-ar fi aflat pe raza municipiului Târgoviște, ar fi urmărit o tânără, de 18 ani, din Târgoviște, fosta concubină a acestuia și ar fi introdus-o, împotriva voinței sale, în apartamentul acesteia, unde ar fi agresat-o fizic. Ulterior, cei doi s-ar fi deplasat pe raza localității Priseaca, unde bărbatul ar fi exercitat acte de violență asupra acesteia cu un bici, provocându-i leziuni traumatice pe suprafața corpului.”

Intervenția poliției și măsurile legale

Polițiștii au identificat victima și, în urma verificărilor și perchezițiilor domiciliare, au reușit să-l depisteze pe agresor. Bărbatul a fost prezentat magistraților, care au emis pe numele său un mandat de arestare preventivă pentru o perioadă de 30 de zile.

Anchetatorii continuă cercetările în cadrul dosarului penal, sub coordonarea procurorului de caz, pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs agresiunea.

Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!