BREAKING
NEWS

Șoc în Timiș! Tânăra de 19 ani și-a înjunghiat tatăl vitreg după o ceartă banală! Ce au descoperit polițiștii la fața locului!

Foto descriptiv

Un incident violent a avut loc pe 22 iunie în localitatea Cenad, județul Timiș, când o tânără de 19 ani și-a înjunghiat tatăl vitreg, un bărbat în vârstă de 73 de ani, în urma unui conflict iscat dintr-o dispută aparent banală legată de spălatul vaselor.

Conform polițiștilor, altercația a început în jurul orei 15:00, când discuția verbală dintre cei doi a degenerat rapid în violență. Tânăra, supărată, a utilizat un cuțit pentru a-l lovi pe concubinul mamei sale.

Bărbatul a primit îngrijiri medicale imediat la fața locului, fiind ulterior transportat de urgență la Spitalul Municipal. Din fericire, starea lui nu este gravă, iar viața nu îi este pusă în pericol.

Intervenția autorităților și măsurile legale

Poliția a intervenit prompt la fața locului, deschizând un dosar penal pe numele tinerei pentru violență în familie, în conformitate cu articolul 199 din Codul Penal, raportat la articolul 193 privind lovirile și alte violențe.

„Polițiștii Secției 11 Rurale Sânnicolau Mare au fost sesizați prin 112 și au constatat că cele semnalate se confirmă. Cercetările sunt desfășurate sub coordonarea procurorilor de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sânnicolau Mare”, a transmis Inspectoratul de Poliție Județean Timiș.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!