BREAKING
NEWS

ȘOCANT! Bărbat mort după ce a făcut infarct la volan și a căzut cu mașina într-o râpă adâncă!

Un bărbat de 69 de ani şi-a pierdut viaţa după ce a suferit un infarct la volan şi a pierdut controlul maşinii, care a căzut într-o râpă pe DN17, în localitatea Ilişeşti, judeţul Suceava.

Șoferul circula dinspre Suceava spre Ilișești, însoțit de soția sa, când a intrat în stop cardio-respirator și a pierdut controlul volanului. Autoturismul s-a izbit de parapetul metalic al unui pod, care a cedat, iar mașina a căzut zeci de metri într-o râpă adâncă, lângă un curs de apă.

Martorii au sunat imediat la 112, iar la fața locului au intervenit echipaje SMURD și ambulanțe. Șoferul a fost găsit într-o stare critică, a fost resuscitat și transportat la UPU Suceava, însă medicii nu au reușit să îi salveze viața, acesta decedând la scurt timp după internare.

Soția bărbatului, care se afla pe bancheta din spate, a supraviețuit accidentului, fiind rănită, dar în stare stabilă.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!