BREAKING
NEWS

ȘOCANT! Bărbatul care a aruncat puștii de câine vii la gunoi, prins și reținut de poliție!

Un bărbat din Arad a fost reținut pentru 24 de ore, fiind cercetat pentru schingiuirea și uciderea animalelor cu intenție, fără drept.

Potrivit unui comunicat, suspectul, identificat cu inițialele F.A., a aruncat într-o pubelă de gunoi situată în incinta parcului industrial UTA din municipiul Arad un sac menajer care conținea zece cățeluși născuți cu aproximativ o zi-două înainte.

„Ajunse la faţa locului, organele de cercetare penală au descoperit că patru dintre aceste exemplare canine mai prezentau semne vitale”, se precizează în comunicat.

Cazul este cercetat de Biroul pentru Protecţia Animalelor Arad, din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean, sub supravegherea procurorilor.

Etichete:
Romania FM h50
Explorați cele mai recente și pertinente informații din România pe România FM, sursa dumneavoastră de încredere!
© 2024-2026 România FM. Toate drepturile rezervate!